𝐃𝐞𝐬𝐜𝐫𝐢𝐞𝐫𝐞
Pentru lansetele feeder Aqualite, designul clasic a fost îmbinat cu aspectul și funcționalitatea contemporană. Secțiunea foarte subțire a mânerului / tubul termo-contractabil asigură o manevrabilitate plăcută, este ușor de curățat și oferă un aspect uimitor.
Blank-urile subțiri bine finisate de fibră de carbon High-Modulus sunt foarte rezistente la distorsiuni și elimină cuplul aproape în întregime.
Rezultatul vine sub forma lansarilor mai lungi si mai precise.
Versiunile heavy și extra-heavy dispun de inele extra-mari la vârf pentru a permite utilizarea shockleader. În timpul luptei, Aqualite conving printr-o curbă armonică de îndoire, care oferă suficientă putere pentru a direcționa specimene mari, cum ar fi crapii.
Echipate cu inele de oxid de Titan, mandrină Fuji si doua vârfuri quiver de fibră de carbon pentru o detectare optima a trăsăturilor, aceste lansete oferă un raport excelent preț / performanță.
Lungime:3.60m
Lungime transport:125cm
Putere aruncare: pana la 150g
Nr inele:13
Greutate: 235g
Nr tronsoane: 3+2
